הון אנוש (1999) בע״מ
03-5615676
כתובתנו: הארבעה 24, ת"ד 20038, תל-אביב 6120001
English שליחת קורות חיים

אבחון והשמת חשב או חשבת שכר

תפקידו של חשב שכר משתנה בהתאם לגודל החברה בה הוא עובד ולהיקף כוח האדם.

בארגונים גדולים, המעסיקים מאות ואפילו אלפי עובדים, חשבי שכר מתמקדים בתפקידם זה בלבד, ועובדים עם תוכנות מתקדמות, המבצעות פעולות מורכבות עבור מספר רב של נתונים, ביניהן "חילן", "מ.ל.מ" ו"עוצמה". מאחר והעבודה עם תוכנות אלו מורכבת יותר, מחשבי השכר נדרשת שליטה מלאה בהן, כאשר במקרה הצורך, ביכולתם להיעזר בלשכת השירות של חברת התוכנה. בחלק מן החברות, המצב אחר – העבודה מתבצעת ע"י לשכת השירות, ואילו החשב או חשבת השכר מבצעים רק חלק מן המשימות, כמו איסוף נתונים מן החברה, למשל.

לעומתם, בחברות קטנות, חשבי השכר משמשים בדרך כלל גם כמנהלי חשבונות, ועובדים עם תוכנות שכר בסיסיות יחסית, דוגמת 'מיכפל', 'שקלולית' ו'עוקץ'.

דרישות תפקיד חשב שכר ומורכבות תהליך ההשמה

השמה לתפקידי חשב שכר נחשבת למשימה מאתגרת, בהשוואה להשמת רואה חשבון או מנהל חשבונות, וזאת משום שיש שורה ארוכה של תכונות אופי וכישורים הדרושים לנושא בתפקיד זה בכל הקשור לתקשורת הנדרשת מול עובדי החברה: אמינות, יכולת דיוק, סדר וארגון ויכולת ניתוח, לצד יחסי אנוש מצוינים ואינטליגנציה רגשית גבוהה, שיזדקק להם במגע היומיומי עם עובדי החברה. תכונות אלו, משותפות לכל חשבי השכר, בכל הרמות ובכל הדרגים, החל מחשבי שכר מתחילים ועד לחשבי שכר בכירים.

על מה כדאי להקפיד כאשר מחפשים חברת השמה לגיוס חשבת שכר או חשב איכותיים?

  • העניקו עדיפות לחברה עתירת ניסיון, המתמחה בהשמת חשבי שכר ומנהלת מאגר גדול ומשמעותי של חשבי שכר.
  • נסו להתרשם מהגישה המקצועית של חברת ההשמה בתחילת העבודה – האם היא מבינה את ייחודיות החברה שאתם עומדים בראשה וכן את תפקידו של חשב/ת השכר בחברה?
  • נסו להתרשם האם לחברת ההשמה יש את היכולת לאבחן מועמדים ולהמליץ לכם על המועמד האיכותי בין כל חשבי השכר המוצעים לכם.
  • התעניינו לדעת מה קורה במידה וחשב או חשבת השכר אינם משתלבים לאחר מספר חודשי עבודה – האם חברת ההשמה מתחייבת לאתר עבורכם מועמדים מתאימים נוספים?
  • השתדלו להימנע מחברות השמה המסתפקות בהליך מיון שטחי ואינן מקיימות סדרת ראיונות ומבחנים המותאמים לחשבי שכר.

דרושים חשבי שכר? על תהליך המיון וההשמה בהון אנוש

אם בחברתכם דרוש חשב שכר, סביר להניח ש 'הון אנוש' היא חברת ההשמה המתאימה עבורכם.

בין אם אתם זקוקים לחשב שכר מתחיל ובין אם לחשבי שכר בכירים, ב'הון אנוש' מתמחים בהשמת תפקידי כספים בלבד ומשקיעים משאבים רבים על מנת לייעל את תהליך המיון והגיוס ולסייע לכם להימנע מגיוס חשב שכר או חשבת שכר שאינם איכותיים.

תהליך הסינון והמיון הקפדני של 'הון אנוש' מבטיח שהמועמדים המוצגים בפניכם הם מועמדים איכותיים בלבד, הן מבחינה אישית והן מקצועית, מתאימים לפרופיל המועמד הרצוי ובעלי התכונות והכישורים הרלוונטיים למשרות בתחום חשבות שכר.

איך מאתרים מועמדים מתאימים בהון אנוש?

אנו עובדים עם האתרים המובילים בתחום דוגמת 'ג'ובמאסטר', 'פורטל דרושים', 'ג'ובנט' ו'יד- 2 דרושים' ובנוסף מקבלים קו"ח מאתר 'ראנר'. כמו כן, הון אנוש מחזיקה במאגר מועמדים המונה כ- 10,000 חשבי שכר ובנוסף, עשרות אלפי מנהלי חשבונות העוסקים גם בחשבות שכר, חלקם בעלי תעודת חשב שכר מטעם לשכת רואי החשבון.

תהליך אבחון והשמה לחשבי וחשבות שכר

את המועמדים לתפקיד חשב שכר שנמצאו בעלי פוטנציאל, אנו מראיינים טלפונית. במידה ויעברו שלב זה בהצלחה, נשלח אליהם שאלון המתייחס לניסיונם ומידת התאמתם למשרה. מועמדים שיצלחו את שלב הריאיון בע"פ ובכתב, מוזמנים לסדרת מבחנים הכוללת מבחני אמינות, מבחני דיווח אמת, מבחני אישיות, מבחן העוסק בחשבות שכר ולעיתים, עפ"י בקשת המעסיק, גם מבחן בהנהלת חשבונות עפ"י הרמה הנדרשת, מבחן אקסל וכן מבחן הבודק את ההתאמה המקצועית לתפקיד הספציפי.

במידה והמעסיק מעוניין בכך, אנו בודקים את היסטוריית האשראי הצרכני של המועמד, על מנת לוודא שלא יגויס חשב שכר שחזרו לו שיקים אישיים, או שהיו נגדו הליכי הוצאה לפועל. תוצאות המבחנים מועברות אל המעסיקים, להתרשמותם ולקבלת החלטה.

לקוחותינו מעורבים בתהליך ההשמה מול מנהלי ומנהלות ההשמה שלנו, ואנו משתפים אותם בשמחה בכל שלב ושלב. כמו כן, לקוח המעוניין בכך, מוזמן להיפגש עם מנכ"ל 'הון אנוש' בכל שלב, לשם התייעצות.

טווח השכר המקובל עבור משרת חשב שכר

חשבי שכר העובדים עם התוכנות המתקדמות, כמו "חילן", "מ.ל.מ" או "עוצמה", משתכרים מדי חודש בין 12,000 ש"ח ל-14,000 ש"ח. בחלק מחברות ההייטק, השכר גבוה יותר ונע בין 15,000 ₪ ל- 16,000 ₪. לעיתים, עלות רכב חברה מגולמת בשכר.
חשבי שכר הממלאים גם תפקיד של מנהלי חשבונות ראשיים משתכרים בין 12,000 ₪ ל- 14,000 ₪ מדי חודש. מנהלי חשבונות עצמאיים ויחידים בחברות קטנות הממלאים גם תפקיד חשב שכר משתכרים בין 10,000 ₪ ל- 12,000 ₪ ברוטו לחודש.
משכורתם החודשית של חשבי שכר המהווים חלק מצוות בארגונים גדולים או בחברות התוכנה, הכפופים לחשב שכר ראשי, נעה בין 7,000 ₪ ל- 9,000 ₪.
ראוי לציין כי טווחי השכר מתייחסים לעובדים באזור המרכז. בחלק מן האזורים, כמו חיפה וירושלים, המשכורות החודשיות לעיתים נמוכות יותר ב- 1,000 ₪ עד 2,000 ₪.
* הסכומים הנקובים הינם בברוטו.

סיפורי הצלחה בהשמת חשבי שכר

'הון אנוש' זוכה לניקוד המרבי בחוות דעת של לקוחות עבורם בוצעה השמה של חשבי שכר ומנהלי חשבונות, באתר דפי זהב – ציון 5 מתוך 5. כאמור, השמה ב"הון אנוש" אינה מסתכמת בהפניית מועמדים שענו למודעה שהופיעה באתרי הדרושים, אלא כוללת תהליך מיון והתאמה מורכב שמטרתו להבטיח שהמועמדים שמופנים אליכם, יהיו האיכותיים והמתאימים ביותר. אנו לא מסתפקים בפחות מהצלחה מלאה בכל מקרה ומקרה. הצלחה מוגדרת כהתאמה מוצלחת בין האדם לתפקיד ולחברה, קליטה מהירה ופשוטה והמשך עבודה בחברה לאורך פרק זמן ארוך.

זהו רק מקבץ קטן מתוך שורה ארוכה של חברות ששמחנו לבצע עבורן השמת חשב שכר:
אמנת ניהול ומערכות בע"מ, AIG ישראל חברה לביטוח בע"מ, משכנות כלל מגדלי הים התיכון, מי אביבים בע"מ.

משרות חמות חשבי / חשבות שכר

אחראי כספים חברת הייטק בלוד – מנה"ח יחיד/ה עד מאזן
30/06/2020
אזור:לוד

לחברת המספקת שירותי מעבדה לחברות הייטק והממוקמת בלוד דרוש /ה מנהל /ת חשבונות עצמאי/ת עד מאזן במשרה מלאה. החברה מעסיקה 40 עובדים שברובם מהנדסים. התפקיד כפוף למנכ"ל החברה וכולל טיפול עצמאי ללא עזרה נוספת בכל תחומי הנהלת חשבונות כולל שכר. החברה קיימת קרוב ל 25 שנה ונמצאת בצמיחה מתמדת. תחומי אחריות: הכנת מאזן רבעוני והגשתו,

המשך קריאה >> לפרטים מלאים
מנה"ח שכר ומזכירות 9:00-15:00 חברת בניה קרית מלאכי
03/03/2020
אזור:קריית מלאכי

תיאור לחברת בניה בקריית מלאכי דרוש/ה, מנהל/ת חשבונות עצמאית עד מאזן כולל שכר. התפקיד כולל ניהול המשרד. שעות העבודה 9:00-15:00. דרישות ניסיון כמנהל/ת חשבונות עצמאית עד מאזן -חובה ניסיון 5 שנים בהנהלת חשבונות. ניסיון בהכנת משכורות- יתרון ניסיון בניהול משרד- חובה המשרה מיועדת לגברים ונשים. השמה מבוצעת ע"י הון אנוש בע"מ – מומחים להשמת מנהלי

המשך קריאה >> לפרטים מלאים
מנה"ח וחשב/ת שכר לחברה בראשל"צ, 08:00-14:00
אזור:ראשון לציון

תיאור דרוש/ה מנה"ח וחשב/ת שכר יחיד/ה לחברה המעסיקה כ-30 עובדים המשרה כוללת טיפול בכל נושאי הנה"ח וחשבות השכר ניסיון בתוכנת SAP-B1 שעות עבודה 08:00-14:00 חניה מסודרת במקום דרישות תעודת הנה"ח סוג 2- חובה תעודת חשב שכר- חובה ניסיון על SAP-B1- חובה המשרה מיועדת לגברים ונשים. השמה מבוצעת ע"י הון אנוש בע"מ – מומחים להשמת מנהלי

המשך קריאה >> לפרטים מלאים
מנה"ח למשרד רו"ח בתל אביב ליד עזריאלי 10,000 ש"ח
אזור:תל אביב

תיאור למשרד רו"ח בתל אביב דרוש/ה מנה"ח עד למאזן וחשבת שכר עם ניסיון קודם במשרד רו"ח ידע בתוכנות חשבשבת ושקלולית א-ה 08:00-16:00 שכר-10,000 ש"ח דרישות תעודת הנה"ח סוג 2- חובה תעודת חשב שכר- חובה ניסיון קודם במשרד רו"ח- חובה ההשמה מבוצעת ע"י הון אנוש – חברת השמה למנהלי כספים ומנהלי חשבונות בלבד. המשרה מיועדת לגברים

המשך קריאה >> לפרטים מלאים
מנה"ח חד צידי בצוות ליד קניון איילון 08:00-16:00
אזור:רמת גן

תיאור למשרד רו"ח גדול ברמת גן דרוש/ה מנה"ח עם ניסיון אפשרי גם עם ניסיון של 1-2 שנים לתפקיד הנה"ח חד צידית משרה מלאה עבודה בצוות דרישות תעודת הנה"ח סוג 2- חובה ההשמה מבוצעת ע"י הון אנוש – חברת השמה למנהלי כספים ומנהלי חשבונות בלבד. המשרה מיועדת לגברים ונשים כאחד.

המשך קריאה >> לפרטים מלאים
דרושה מנהלת חשבונות לארגון ייחודי במרכז ת"א
21/01/2020
אזור:תל אביב

תיאור הכנת חומר להנהלת חשבונות (הנהלת חשבונות עד למאזן (עבודה עצמאית הכנת משכורות טיפול בביטוחים של העובדים וכלל הביטוחים של המשרד תשלומי חשבונות וביצוע העברות קשר עם בנקים בארץ ובחו"ל (עברית ואנגלית ברמה גבוהה (קריאה, כתיבה ודיבור שליטה גבוהה בתוכנות אופיס השונות בעיקר Excel וWord דרישות תעודת הנה"ח סוג 2 או 3- חובה אנגלית ברמת

המשך קריאה >> לפרטים מלאים
אייקון שעות עבודה

ימי א׳-ה׳

08:00-16:00

אייקון מפהמפה

הארבעה 24, ת"ד 20038, תל-אביב 6120001

שינוי גודל גופנים
ניגודיות