הון אנוש (1999) בע״מ
03-5615676
כתובתנו: הארבעה 24, ת"ד 20038, תל-אביב 6120001
English שליחת קורות חיים

מאמרים

 

"מכירה אינסטלטור אמין?" "מכיר מוסכניק שאפשר לסמוך עליו"? מי מאתנו לא שומע את השאלות הללו מספר פעמים ביום?
מעסיקים רבים נוטים לתמרץ את עובדיהם תוך שימוש במנגנון התמרוץ הכלכלי שנתפס בעיני רבים כמנגנון התמרוץ האולטימטיבי בעידן שבו אנו חיים
אין עוררין על כך שתפקיד מנהלת החשבונות הוא אחד התפקידים החשובים ביותר בהיררכיה הארגונית. מדובר בתפקיד חיוני לתפקודה התקין של החברה – עובדה המעניקה באופן טבעי משנה תוקף לסינון הקפדני שיש לערוך בשלב הגיוס לתפקיד.
אחת המגמות המעניינות ביותר בעולם ההשמה והתעסוקה בשנים האחרונות סובבת סביב השימוש באמצעים טכנולוגיים המייצגים הלכה למעשה אלגוריתמים ממוחשבים אשר מתייימרים לספק למעסיקים תחזית מדויקת בכל הנוגע לסיכוי (או למעשה הסיכון) שמועמד פוטנציאלי יעזוב את מקום העבודה תוך פרק זמן קצר יחסית.
אחד הפרמטרים באמצעותם ניתן להבחין בין ארגון אחד למשנהו הוא גודלו של הארגון, שכן אין דינו של ארגון גדול ועתיר עובדים או מזומנים כדינו של ארגון קטן אשר מעסיק צוות עובדים קטן יותר ו\או עובד עם לקוחות קטנים יותר.

כולנו מכירים את החלק הזה בקורות החיים ובו תחת הכותרת "המלצות" מופיעה המנטרה הקבועה – יינתנו על פי דרישה.

בדומה לכל תהליך פנים-ארגוני אחר, גם תהליך גיוס העובדים מתבסס על קודים מקצועיים והתנהגותיים מסוימים שחשוב מאוד להקפיד עליהם קלה כחמורה.

אחת הפרקטיקות המקובלות ביותר בעולם העבודה הגלובלי והישראלי כאחד נעוצה בנכונותם של מעסיקים רבים להעסיק מתמחים, המתחילים את דרכם בחברה בתפקידים זוטרים יחסית, במטרה להתנסות בעבודה המעשית ולצבור ניסיון מקצועי.

מאז הפכו הרשתות החברתיות לחלק בלתי נפרד משגרת החיים של כולנו, יותר ויותר מעסיקים או מגייסים דואגים לבדוק את החשבון האישי של כל אחד מהמועמדים ומסיקים מסקנות מרחיקות לכת על מבנה אישיותם, בהסתמך על התכנים המפורסמים בו.

מעסיקים ומגייסים רבים בוודאי מכירים את הרגע בו הם צריכים להכריע בין זימונם של שני אנשים לראיון עבודה כאשר רק אחד מהם צפוי לקבל את הבשורה המשמחת. האחד צעיר אנרגטי וחסר ניסיון, והשני מבוגר יותר ובעל ניסיון עשיר.

עובדים מצטיינים בכל תחום הם מצרך נדיר ולא לשווא חברות מפתות את ה'כוכבים' שבהם במשכורות גבוהות ותנאים מפתים. כשמדובר בעובדי כספים, האתגר גדול עוד יותר – היצע העובדים גבוה, אך מעטים מהם מחזיקים ברמת המומחיות, המיומנות ומכלול התכונות שהופכות עובד לעובד מצטיין ולכן, חשוב להשקיע בהשמת עובדי כספים.

אחד החלקים המאתגרים יותר במכלול תחומי האחריות של סמנכ"ל כספים בארגון מתייחס לצורך לבנות מחלקת כספים מקצועית. כלומר, לגייס את אנשי הכספים שימלאו את התפקידים השונים. כשמדובר בבחירת רואה חשבון, מדובר בהחלטה שהיא לא פחות מאסטרטגית, בהתחשב בעובדה שמדובר באדם שבדרך כלל מלווה את החברה בטווח הקצר – והארוך כאחד.

חשב השכר הוא אחד התפקידים החשובים והמשמעותיים ביותר בהיררכיה של כל חברה או ארגון באשר הם, משום שמדובר באדם המופקד על מכלול רחב של תחומי אחריות – החל מבדיקתם ווידוא תקינותם של כלל תלושי המשכורת בחברה – וכלה בסגירת הקצוות הפיננסיים מול עובדים שמסיימים את עבודתם בחברה, עוברים לחברה אחרת ו\או פורשים לגמלאות.
בשנים האחרונות וככל שחשיבותה של מלאכת ניהול הכספים של הארגון, על מכלול רבדיה, נוסקת כלפי מעלה, עולה לדיון השאלה האם על החברה לנהל את כספיה בין כתלי הארגון באמצעות הקמה של מחלקת כספים פנימית (In-House) על כל המשתמע מכך, או שמא להעדיף דווקא את מתכונת מיקור החוץ – ואולי דווקא השילוב בין השניים הוא הנכון והראוי ביותר.
שלא כמו בימים עברו, הרי שבעידן המודרני בו אנו חיים, תחלופת מקומות העבודה הפכה לדבר שבשגרה וכיום נדיר לראות עובד צעיר שנשאר באותה החברה במשך כ-5 שנים – שלא לדבר על מעבר לכך.
אין כל עוררין על כך שבימינו אנו חשב השכר הוא אחד מבעלי התפקידים הבכירים והמשמעותיים ביותר בהיררכיה הארגונית וזאת משום שמדובר במי שאחראי ישירות על תפקודו התקין והשוטף של אגף השכר המהווה באופן טבעי חלק אינטגרלי ובלתי נפרד משגרת החיים של הארגון.
מחלקת הכספים והשכר של החברה היא אחת המחלקות החשובות בארגון כולו וזאת משום שמדובר במחלקה האמונה על מגוון רחב של תחומים
תלוש השכר החודשי מגלם הלכה למעשה את סך התמורה שלה זוכה העובד בכל חודש בחודשו, אלא שבעוד שישנם עובדים אשר אפילו לא טורחים לפתוח את התלוש ומסתפקים אך ורק בבדיקת תקינותה של ההעברה הבנקאית
שוק תוכנות חישוב השכר הפך בשנים האחרונות לרווי מתמיד כשכל חשב או חשבת שכר צריכים לבחור היום באיזו מן התוכנות הקיימות עדיף להשתמש
בתקופה של שפל כלכלי השמת מנהלי חשבונות הופכת מורכבת ורגישה. האם כדאי לחסוך ולגייס לבד או לפנות לחברת השמה?
חולמים על משרת סמנכ"ל כספים? אלו התחנות המקצועיות שתצטרכו לעבור בדרך אל התפקיד הנכסף

מחלקת כספים היא לבו של הארגון. מהו תפקידו של מנהל הכספים? מה האתגרים העומדים בפניו וכיצד מנהלים מחלקת כספים יעילה? חלק שני

מחלקת כספים היא לבו של הארגון. מהו תפקידו של מנהל הכספים? מה האתגרים העומדים בפניו וכיצד מנהלים מחלקת כספים יעילה? חלק ראשון
מחפשים חשב שכר לחברה? וודאו כי מדובר באיש מקצוע מוסמך. על חשיבותו של חשב שכר מוסמך לחברה ותרומתו למחלקת הכספים
ענף ראיית החשבון עובר משבר ובוגרים רבים נוטשים אותו עוד בשלב ההתמחות. מדוע זה קורה ובאילו כשלים ניתן לטפל?
יש לכם מועמד לתפקיד חשב שכר המגיע מחברה יוקרתית ונחשבת? למה אם מעדיפים אותו והאם הרקע שלו הופך אותו בהכרח לאש כספים טוב יותר?
בשנים האחרונות גוברת הנטייה להעסיק רואה חשבון שכיר במקום להיעזר בשירותים של רואה חשבון חיצוני. כל הסיבות שישכנעו אתכם לפרסם מודעת דרוש רואה חשבון
סיימת לימודי הנהלת חשבונות סוג 1 או 2? מעוניינת להשתלב בעבודה בתחום? היכן תעבדי? ההצעות הן רבות, ונשאלת השאלה במה כדאי לך להתמקד. הבעד והנגד – במאמר
איך כדאי לכתוב קורות חיים למשרת חשב שכר וממה כדאי להמנע כדי להגדיל את הסיכויים שלכם להיקרא לראיון? לפניכם, המדריך לכתיבת קורות חיים
אילו טעויות עלולות כספיות לעלות לחברה שלכם ממש ביוקר? 5 טעויות שכדאי להכיר ומה עושים כדי להימנע מהן, במאמר
השקעתם בכתיבת קורות חיים ושיגרתם אותם ליעדם? איך תוודאו שיקראו אותם ומה תוכלו לעשות כדי להבליט אותם?
מהם החידושים הטכנולוגים בעולם הכספים בשנים האחרונות וכיצד הם צפויים להשפיע על שיטות העבודה וייעולה?
רוצים להתקבל לעבודה בתחום הכספים? איך תגדילו את הסיכויים שלכם ומה ההדגשים שחשוב לזכור?
אילו טעויות עלולות כספיות לעלות לחברה שלכם ממש ביוקר? 5 טעויות שכדאי להכיר ומה עושים כדי להימנע מהן, במאמר
מדוע דווקא בתקופת שפל כלכלי כדאי לגייס מנהלי חשבונות? והאם השמה עצמית תביא לצמצום בהוצאות או תשיג תוצאה הפוכה?
אילו טעויות עלולות כספיות לעלות לחברה שלכם ממש ביוקר? 5 טעויות שכדאי להכיר ומה עושים כדי להימנע מהן, במאמר
מרגישים שגיוס העובדים אצלכם אינו מדויק? היכן אתם טועים? מומחי ההשמה של הון אנוש מונים את 10 הטעויות הנפוצות ומסבירים איך להימנע מהן
הנהלת חשבונות – להעסיק מהנהל חשבונות שכיר או מנהלת חשבונות במיקור חוץ? מה עדיף לעסק שלכם?
העסק שלכם קטן ואתם חושבים לנהל את החשבונות בעצמכם? חשבו שנית. מנהל חשבונות מקצועי חשוב דווקא עבורכם
האם מנהל חשבונות יכול לבצע את עבודתו של חשב שכר או ההיפך? מה ההבדלים ביניהם ומדוע חשוב להפריד בין התחומים? כל ההבלים בין חשבות שכר לבין הנהלת חשבונות במאמר
מנסים לחסוך בעלויות העסקת עובדים? כמה יעלה לכם חסכון בעובדים מיומנים בתפקידי מפתח? התשובות במאמר
אתם שוברים את הראש מדוע עוד עובד הודיע לכם על עזיבה. מה כבר לא בסדר? סיפקתם לו סביבת עבודה נוחה, השכר לא רע בכלל. אז מדוע בכל זאת יש בארגן שלכם תחלופת עובדים גבוהה, מה חלקכם בתופעה הזו והאם יש דברים שאתם, כמעסיקים, יכולים לעשות?
נכון שהשכר מהווה שיקול רב משקל בחיפוש אחר עבודה. יחד עם זאת, אם זהו המרכיב החיובי היחיד במקום העבודה, רוב הסיכויים הם שהעובד לא יתמיד להשאר באותו מקום עבודה. אז אילו קריטריונים הופכים את מקום העבודה לנחשק, גם אם השכר אינו בשמיים?
אם תסכמו במספרים את הסכום השנתי שהשקעתם לגיוס עובדים חדשים, סביר להניח שתיבהלו. כשגיוס עובדים אינו ממוקד ואינו מתנהל כראוי, הא עולה לארגון לא רק כסף רב, אלא גם מבזבז משאבים ואנרגיה שיכולים היו להיות מתעלים לאפיקים אחרים.
ההוצאה הגדולה ביותר ברוב העסקים שמעסיקים עובדים הוא שכרם. ואם ככה, מערכת השכר חייבת להיות פרקטית ולשף את המטרות העסקיות. מתי לאחרונה בדקת כיצד שכר העובדים יכול לא רק לפגוע אלא לסייע בצמיחת העסק?
בדורות הקודמים, כאשר הורים לבן רצו להבטיח לבנם עתיד "ברור" ו"בטוח", הם כיוונו אותו לאחד המקצועות המבוקשים וה"בטוחים" – רפואה, משפטים או פיננסים.
כל עסק, גדול או קטן, שואף להגיע למצב בו יש תפוקה מלאה במהלך יום העבודה, הזמן מנוצל נכון ובסופו של יום אפשר לסגור את המחשב בתחושת סיפוק שהיום נוצל נכון במלואו. לשאיפה הזו שותפים גם המעסיקים וגם העובדים, שהיו שמחים לדעת כיצד להפוך את יום העבדה שלהם ליעיל.
העסק גדל ועימו גם הצורך בניהול מקיף יותר של תחום הכספים בעסק. אתם לא רוצים לגדול בבת אחת ולגייס מנהלי כספים חדשים, או להוסיף לאלו הקיימים ומעדיפים לעבוד בזהירות ובבטחה. עדיין, הדרישות גוברות ועימן המחויבויות בעסק. כיצד מנהלת חשבונות טובה יכולה לעזור לעסק לצמוח?
פרסום משרה חדשה בארגון שלכם מביא עימו תופעה שגם אם אתם צופים אותה, לא תמיד תדעו כיצד להתמודד איתה: מיון וסינון קורות החיים. הם נערמים בתיבת הדואר האלקטרוני שלכם ואחרי שהדפסתם אותם הם כבר מציפים את שולחנכם. הזמן עובר, הדרישה לעובד קיימת ועדיין לא הצלחתם להתגבר על ההר שמונח לפניכם. מה עושים?
שאלת השאלות של כל סטודנט צעיר בתחילת דרכו האקדמית היא "איזה מקצוע כדאי לי ללמוד". כיום, עם התנודות הדרמטיות במשק, מבקש לעצמו כל אחד ללמוד מקצוע בו יוכל גם לעסוק בעתיד מבלי להתקל בקשיים משמעותיים במהלך חיפוש העבודה. בשנים האחרונות קיימת מגמת צמיחה מרשימה של ביקוש במקצועות מתחום הכספים ואין ספק כי מדובר במקצוע החם הבא.

בשל ומנוסה או צעיר ורעב להצלחה: איזה מועמד עדיף לתפקידי כספים?

סביב העסקת עובדים יש שיקולים ומניעים רבים, ביניהם גם גילם ונסיונם. כשמדובר בתפקידי כספים, לא קיימת העדפה ברורה של גיל ונסיון אלא בהתאם לרוח ואופי התפקיד, מקום העבודה הפוטנציאל הטמון במועמד עצמו. אז מה עדיף ואילו יתרונות מביא לתפקיד צעיר רעב להצלחה או אם בשל ומנוסה?
שוק ההון מהווה אבן מושכת לרבים. האפשרויות הן רבות וככל שהמשרה היא נחשקת יותר, כך יהיו עליה קופצים רבים יותר. בין המועמדים למשרות אלו הם אנשי כספים שמבינים ונמשכים לפוטנציאל הגבוה הגלום במקומות עבודה הללו. מה מושך כל כך בשוק ההון וכיצד יכול איש כספים להשתלב בהם?
בחברות רבות מעסק רואה החשבון גם בתפקידי הנהלת חשבונות. זוהי טעות רווחת הנובעת מחוסר הבנה של ההבדלים בין שני התחומים והחשיבות שיש לכל תחום כזה לפעול בנפרד. מהם ההבדלים הללו ולמה חשוב להפריד ביניהם?
מה השתנה בישראל של המאה העשרים ואחת? מה מעדיף היום עובד למצוא במקום העבודה שלו? האם השכר הגבוה הוא הפיתוי העיקרי או שמא מקום עבודה סולידי , יציב וללא תנודות דרמטיות?
אם תשקלו לקלוט מנהל כספים או מנהלת חשבונות לעבודה ותגלו כי במישור האישי אין לו איתנות פיננסית, האם מידע זה ישפיע על שיקולי הקבלה שלו לעבודה? חדש בהון אנוש, בדיקת נתונים פיננסים חוקית של המועמד.
עבודתו של מנהל חשבונות משמעותית ודורשת תכונות ספציפיות כדי להצליח בתפקיד ולהבטיח יציבות לארגון. מהן תכונות אלו וכיצד ניתן לוודא כי הן קיימות אצל המועמד?
רבים מאתנו נתקלו לפחות פעם אחת בחייהם במעמד המרגש, אולי אפילו מלחיץ, של ראיון עבודה.
ניהול כספים הוא מונח רחב בתוכו מצויים ענפים רבים הקשורים לעולם המימון, הפיננסים והניהול על כל המשתמע מכך.
ניהול חשבונות הוא תחום הדורש דיוק מרבי, סדר ושיטתיות,זאת בנוסף לכישורים המבוססים על השכלה רלוונטית, נסיון והיכרות עם מגון רחב שלנתונים שעשויים להשתנות מעת לעת, כמו חוקים ודינים במיסי ובתחומים אחרים.
לימודי חישוב שכר פותחים בפני בוגריהם אפשרויות תעסוקה רבות, מגוונות ולבטח מאתגרות. למעשה זהו תחום בו ניתן לעבוד בכל ארגון או חברה, במשרדי רואי חשבון, בכל ארגון עסקי או אפילו כעצמאים.
בשנים האחרונות ועם פריחתן של הרשתות החברתיות החלה להתפתח גם מגמת גיוס עובדים באמצעותן.
חישוב שכר הוא אחד המקצועות החשובים ביותר בארגון, בעיקר בשל החשיפה המלאה של חשב השכר למשכורות העובדים, מהבכירים ביותר ועד לזוטרים. פעמים רבות אנו נתקלים במודעות של דרושים חשבי שכר ללא נסיון ותוהים כיצד ייתכן הדבר והאם לא כדאי לקחת דווקא חשב מנסה ומיומן.
מחפשי עבודה רבים כבר יודעים שהדרך המהירה, אפקטיבית ומתאימה להם ביותר למציאת עבודה היא באמצעות חברות השמה.
מעסיק יקר, האם אתה מחפש מנהל/ת חשבונות חדש? בזמנים אלו של היצע חסר תקדים, כיצד ניתן להימנע מגיוס מנהל חשבונות שאינו איכותי? במדריך בן ארבעה חלקים זה, נשמח להעניק לך עצות וטיפים מקצועיים למיון וגיוס.
לאחר שבחלק הראשון ניתחנו את התפקיד באופן כללי והצגנו את חשיבותו עבור הארגון, אילו סוגי מנהלי חשבונות קיימים ומה טיב ההבדלים ביניהם? במשק בישראל קיימים מספר סוגים של מנהלי חשבונות:

טיפים למעסיק המחפש מנהל חשבונות חדש חלק ג'

טרם תבחר להעסיק מנהל חשבונות (מנה"ח) שאל עצמך את חמשת השאלות הבאות:

1. מהו סוג הנה"ח הרצוי ספציפית לארגונך – האם עדיפה הנה"ח פנימית או הנה"ח חיצונית?

ראשית, יש לתת חשיבות רבה לגודל החברה טרם התחלת חיפוש מנהל חשבונות מתאים. על בעלי החברה לדעת כי ביצוע הנהלת חשבונות כפולה בתוך הארגון בגודל בינוני ומעלה הינה כמעט הכרחית. בארגונים קטנים מאוד מומלץ לבדוק האם כדאי להעסיק מנהל חשבונות בארגון או להוציא פעולות אלו לאחריותה של חברה לשירותי הנה"ח חיצוניים כמיקור חוץ….

טיפים למעסיק המחפש מנהל חשבונות חדש – חלק ד'

תנודות בשוק העולמי משפיעות בצורה רבה על ענף התעסוקה וההשמה. בחלק אחרון זה של המדריך לחיפוש אחר מנהל חשבונות חדש לארגון נעמוד מקרוב על חשיבות השמת מנהל חשבונות איכותי בתקופות של שפל כלכלי.

תמורות בהגדרת התפקיד הבסיסית של מנהל כספים

מאז ומעולם נחשב מנהל הכספים הבכיר של הארגון כיד ימינו של מנכ"ל החברה מאחר והוא אחראי על ניהולו של כל מערך הכספים וגם בעל התפקיד הקובע את המדיניות וההתנהלות הכלכלית של הארגון. נקודה אסטרטגית זו בסולם קבלת ההחלטות תמיד הציב את האדם בתפקיד מנהל כספים במקום גבוה – לעתים כמשנה למנכ"ל. אך בשנים האחרונות אנו רואים כי גם בהגדרה זו חל שינוי, שינוי שמשמעותו תפיסה חדשה לחלוטין של כל הגדרת התפקיד.

השפעת המיתון על הביקוש למקצוע מנהלת חשבונות

המיתון העולמי לא פוסח גם על ישראל, ואת השפעותיו אנו צפויים לחוש בקרוב בתחילת 2012 בעיקר בכל הקשור לתעסוקה. השינויים בערכי מטבעות משנים את חוקי המסחר ולכן משפיעים באופן ישיר על ההיצע והביקוש בכל היבט. הנפגעים הגדולים ביותר הם ענפי ההייטק והתעשייה, אך גם תחומים עקיפים כגון הנהלת חשבונות חשים היטב בהשפעות המיתון. במאמר זה נדון בביקוש למקצוע מנהלת חשבונות וכיצד הוא גם כן מושפע ממצב המיתון העולמי.

להיות מנהלת חשבונות בארגון גדול

הקידמה הטכנולוגית מגיעה בד בבד עם קידמה מחשבתית וחברתית. לכן, לצד הפיתוחים הטכנולוגיים ששינו את פני ניהול העסק בעשורים האחרונים אנו רואים גם שינויים מחשבתיים ותפיסתיים הקשורים לניהול המשאב האנושי שהוא המשאב החיוני ביותר של הארגון. כישוריהן ויכולותיהן של נשים בתחומי מקצועות שונים וגם ניהוליים קיבלו הכרה רשמית עוד בתחילת המאה שעברה, בה נשים נאלצו להחליף את בעליהן במלחמות הגדולות בתפקידים שונים  – החל מהנהלת חשבונות וכלה בפועלות ייצור במפעל. כיום, להיות מנהלת חשבונות בארגון גדול כבר אינו דבר יוצא דופן ובכל זאת מרתק לסקור את הנושא מזוויות שונות.

תכונות של רואה חשבון בעידן האינטרנט והשוק החופשי

השוק החופשי והגלובליזציה הביאו לשינויים מרחיקי לכת בכל הקשור לארגונים ולאופן הניהול שלהם, כשהנושא הטכנולוגי גם הוא מהווה פקטור חיוני. לרשותם של מנהלי הכספים ורואי חשבון עומדים כיום עזרים טכנולוגיים רבי עוצמה המקלים עליהם והמסייעים להם לא רק לבצע את תפקידם באופן היעיל ביותר אלא גם לפתח ולהתפתח עמו. בד בבד, מדיניות ניהולית כגון ה- SOX והטמעתן של מערכות ERP שמטרתן ניהול יעיל ואיכותי יותר של הארגון הביאו גם הם לשינוי גורף בתפיסה הניהולית לגיוס ומיון עובדים בתפקידי מפתח. במאמר זה נתמקד בתפקיד רואה חשבון ואילו תכונות נדרשות ממנו כיום בהתאם לשינויים הפנימיים והחיצוניים הללו.

כך תבחרו רואה חשבון מקצועי לעסק שלכם

החשבון ממלא תפקיד חיוני מאוד במערך העסקי ובייצוג החברה מול רשויות המס בישראל, לכן שכירת שירותיו של רואה חשבון היא

 

חוות דעת משפטית בנושא שכר רואי חשבון בישראל. בדף הבא ריכזנו עבורכם טבלאות שכר ממוצע של רואי חשבון בישראל, השכר הוא ממוצע ומחולק על פי הוותק והניסיון

אנשי כספים

ניתן להגיע לעבודה כאיש כספים גם דרך חברות השמה, כיום חברות השמה רבות מכוונות את המועמדים לתפקידים ספיציפים לפי כישוריהם. לאנשי כספים דרישה גבוהה במשק. מקומות עבודה רבים מחפשים אחר אנשי כספים רציניים, אחראים ואמינים ולכן, אם אדם מבקש לעבוד בחברה בתפקיד מעין

האם את מתאימה להיות חשבת שכר?

אם ברצונך להיות חשבת שכר, מן הראוי שתבדקי קודם לכן אם את מתאימה לעסוק במקצועות של אגף הכספים. מקצועות מסוג זה נחשבים למקצועות מאוד מבוקשים, זאת מכיוון שהם מניבים שכר חודשי נאה ונחשבים למקצועות ברמה גבוהה.ן

חשיבות תפקידו של מנהל חשבונות

לא בכדי קיימים סוגים רבים של מנהלי חשבונות. בפועל, קטגוריית מנהלי החשבונות מכילה בעלי מקצוע מתמחים כמו מנהל חשבונות כללי, מנהל חשבונות סוג – 3 עד מאזן, מנהל ייעודי וייחודי למשרד רואי חשבון ועוד. עצם ריבוי התפקידים מעיד על חשיבות רבה לעבודה של מנהל החשבונות.

חשב שכר

ניהול חשבונות הינו חלק בלתי נפרד מן הפעילות השוטפת של כל חברה, ארגון, תאגיד ועוד. זאת מפאת העובדה שליבת הפעילות של כל אחד מן הגופים האמורים לעיל הינה כלכלית וכספית. מפאת הרגישות הרבה אשר 'טמונה' בתחום של ניהול חשבונות, תחום זה כפוף באופן מוחלט לרשויות חוק, כספים ומיסים לאומיות
רבים סבורים כי חשבות שכר זו העבודה הקלה ביותר שיש. פשוט, אוספים נתונים (שעות עבודה ושכר), מכניסים לתוכנת מחשב והיא כבר מבצעת את כל העבודה. אך מי שחושב כך טועה טעות גדולה. חשב שכר לא רק אוסף נתונים ומכניס למחשב. חשב שכר חייב להכיר את כל העקרונות והחוקים של מס הכנסה, את זכויות העובדים, דיני ביטוח לאומי ועוד חוקים רבים המצטרפים לתלושי השכר של העובדים. ולכן, כל אדם המעוניין להיות חשב שכר חייב לעבור קורס מתאים, קורס חשבות שכר שידריך אותו בכל הפעולות אותן הוא מוכרח לבצע בעת חישוב השכר.
אחד התפקידים המשמעותיים ביותר בכל ארגון מסחרי וחברה עסקית הוא תפקיד מנהל הכספים. מערך הכספים של כל חברה חולש על העורקים הראשיים של הפעילות העסקית והמסחרית ומנהלי כספים נמצאים בעמדות בכירות במוקדי הכוח של החברה. אין ספק שאיתור מנהל כספים הוא משימה מורכבת וחשובה עקב הרגישות הרבה של המשרה ולכן מומלץ לא להסתפק בהליכים רגילים לאיתור מועמדים מתאימים אלא לפנות לחברת השמה מקצועית המתמחה אך ורק בגיוס ומיון כוח אדם בתחום החשבונאות והכספים.
איוש משרות בתחום הכספים נושא סיכון מסוים כפי שכל בעל חברה או מנהלים בכירים בארגונים שונים יודעים. משרות חשבונאות וכספים הינן רגישות ביותר כיוון שהם חולשות על מרכז העצבים של החברה ואיוש תפקידים שונים במערך הכספים אנשי מקצוע בלתי מתאימים יכול להזיק להתנהלות הכללית של החברה. כל מנהל משאבי אנוש מודע לחשיבות הרבה של גיוס עובדים מתאימים למשרות רגישות במערך הניהולי ובמערך הכספים לכן אין עוררין על כך שמוטב להשקיע בתהליך המיון והבחירה ולמצוא אנשי כספים איכותיים ואמינים המסוגלים למלא המשרה המיועדת בהצלחה

לאתר מנהל חשבונות איכותי

מנהל חשבונות איכותי הוא נכס לכל חברה ובמציאות הכלכלית של ימינו מדובר באחד התפקידים החשובים ביותר במערך הניהול הבכיר של חברות שונות. המשק הישראלי נמצא בצמיחה וחברות וגופים מסחריים חדשים קמים בקצב מסחרר ועל רקע הדינמיות ושגשוג הכלכלי היחסי, מנהלי חשבונות איכותיים נחשבים למשאב אנושי יקר ערך.

אייקון שעות עבודה

ימי א׳-ה׳

08:00-16:00

אייקון מפהמפה

הארבעה 24, ת"ד 20038, תל-אביב 6120001

שינוי גודל גופנים
ניגודיות