הון אנוש (1999) בע״מ
03-5615676
כתובתנו: הארבעה 24, ת"ד 20038, תל-אביב 6120001
English שליחת קורות חיים

מחקרים המוכיחים כי נשים מהוות את כח הקנייה הגדול ביותר אך גם הן אלו ששולטות בספרי החשבונות. נתון זה מביא חברות רבות בעולם לזהות את המגמה ולגייס יותר נשים כחיזוק לצוות העבודה. במחקר מתמשך אודות גישות הצרכן לגבי רכישת רכב חדש, ניכר כי אחוז עולה של גברים ונשים כאחד מצהירים כי יעדיפו לראות אישה בתפקיד מנהלת חשבונות בחברה. בשנת 1980, כאשר נעשתה ההערכה הראשונה לנושא המגדר, כ- 44% מכלל הנשים הצהירו כי יעדיפו מנהלת חשבונות על פני מנהל חשבונות. מספר זה אף עלה ל- 48% עד שנת 2003. החזקת משרה כמנהלת חשבונות בחברות מסוגים שונים שמה את הנשים באותו קו עם עמיתהן הגברים. תחום הנהלת החשבונות הינו רווחי ומאפשר לכל מנהלת חשבונות להרוויח משכורות כשל בכירים, דבר שאינו מובן מאליו בתחומי עבודה אחרים בהם עדיין קיימים הבדלי שכר.

התפשרות

הזדמנות שכזו לא מגיעה ללא הקרבת קורבן אישי. סוף החודש, סוף רבעון, סיום שנה פיסקאלית, הכנות לביקורות מע"מ ו/או מס הכנסה – כל אלו מחייבים שעות עבודה ארוכות מהרגיל ולעתים גם על חשבון חגים וספי שבוע, מה שיכול להקשות על מנהלת חשבונות בעיקר אם היא אם חד הורית.

א., מנהלת חשבונות בכירה בחברת הייטק גדולה טוענת כי חד הוריים נאלצים לעבוד קשה יותר בכדי ללהטט בין כל התחייבויותיהם. "חשתי כי אין ברירה אלא להמתין עד שילדי יגדלו מעט ויהיו עצמאיים יותר. רק אז יכולתי להתקדם ועמוד בדרישת שעות העבודה המרובות ולא חשתי כי עלי להיות בבית כל הזמן. כאם חד הורית נאלצתי להקריב רבות בכל הקשור למשפחה וחיי הפרטיים אך אני מאמינה כי ההקרבה שווה את זה מאחר והכסף המתקבל בתמורה עוזר לשמור על החוסן הכלכלי של הבית. ידוע לי כי לולא עבדתי בתחום הנהלת החשבונות כמנהלת חשבונות בכירה הייתי נאבקת בכל פרוטה מיום ליום וללא הרווחה הכלכלית היחסית בה אני נמצאת".

למצוא את האיזון בין העבודה לחיים הפרטיים

לא בכל המקומות נדרש אותו סוג הקרבה. בהחלט ישנם תחומים ועסקים קטנים יותר בהם עבודתה של מנהלת חשבונות מפרכת הרבה פחות. גם אם המשכורת קטנה יותר הגמישות בשעות עבודה גדולה יותר וניתן לשלב בהצלחה עבודה וחיים פרטיים. ג., מנהלת חשבונות בחברת הוצאה לאור, מאשרת ומוסיפה כי "ישנם עסקים רבים מאוד בהם ניתן לשלב בין קריירה בתפקיד מנהלת חשבונות וחיי משפחה ללא צורך בהקרבה". ג. מספרת כי הודות לשעות עבודתה הגמישות היא יכולה להסיע את בתה לכיתה א' וגם הביתה מבית הספר בסוף היום כל יום.

על מנהלת חשבונות להוכיח את ערכה למעסיקיה בכדי שתוכל ליצור אמון ביכולותיה ויעילותה גם בשעות עבודה גמישות. ג. מסבירה כי חלק מהשגת יעד זה טמון לדעתה בעניין במגדר. התאוריה שלה אומרת כי מאחר ובנים כמו גם בנות עדיין מחונכים באופן מסורתי על ידי האם התוצאה היא אמון כמעט מולד בנשים הנמשך גם בבגרות. דבר זה לדעתה הוא המעניק לנשים יתרון מובהק בתחום זה בתפקיד מנהלת חשבונות.

אייקון שעות עבודה

ימי א׳-ה׳

08:00-16:00

אייקון מפהמפה

הארבעה 24, ת"ד 20038, תל-אביב 6120001

שינוי גודל גופנים
ניגודיות