ניהול משברים מנקודת מבט של מנהל כספים

 

ראשית כל חשוב לתת הגדרה למשבר: משבר הינו אירוע יוצא דופן ולא מתוכנן אשר לו פוטנציאל השפעה שלילית על מוניטין הארגון או אמינותו. משבר אף עלול להטיל איום על קיומו של הארגון או לגרום לו לפגיעה קשה.לעתים משבר הופך להיות נקודת המבחן של חוזק ושרידות הארגון,כמו גם לכישורי מנהיגי הארגון. מנהל כספים משחק תפקיד חיוני בעת משבר ארגוני, ובמאמר זה נעמוד על צד אנושי וניהולי אחר שלו.

הסיבות להיווצרות משברים
ההיסטוריה מלמדת כי הסיבות בעטין נוצרים משברים הינן רבות ומגוונות. החל מכשל ניהולי בארגון, כשל ביצועי, שינויים פנים ארגוניים שאינם מנוהלים נכון, כשל פנים ארגוני ועד לגורמים חיצוניים שאינם תלויים בארגון כלל (לדוגמת כוח עליון כאסונות טבע, מזג אוויר, איומים ביטחוניים, מדיניות ממשלתית ועוד). מנהל כספים נדרש לסייע לארגון העובר משבר בעזרת ניהול וחלוקה נכונה של משאבים – יחד עם סיוע למנהל הארגון להבין את הסיבה להיווצרות המשבר. כשל אנושי או כשל פנימי או כל סיבה אחרת – הצעד הראשון לאחר הכרה כי הארגון עובר משבר היא ניתוח הסיבות והגורמים להיווצרותו.

יש לזכור גם כי חלק ניכר מהמשברים ניתנים לצפייה מראש וגם כאן בא לידי ביטוי תפקידו של מנהל הכספים בצורת בקרה פנים ארגונית מחמירה, כמו גם יכולת ניתוח מצבים והבנת הסביבה בה פועל הארגון.

כיצד מתמודד מנהל כספים עם המשבר?

הפעולה הראשונה שיש לנקוט בה, כאמור, היא זיהוי חולשות הארגון ועל פי זה הבנת הגורמים למשבר. בחינה אובייקטיבית של הארגון והתהליכים שבו לעתים אינם קלים ועל כן חברות רבות עשויות לשכור את שירותיו של יועץ חיצוני. דווקא מנהל כספים הוא איש המקצוע המתאים ביותר למשימה זו שכן הוא מכיר את הארגון על בוריו, והוא מצויד בכלים הטובים ביותר לביצוע הערכות מדויקות שגם משקפות את הפן הכלכלי ולא רק אנושי בעניין.

הפעולה השנייה הינה הכנת הארגון להתמודדות עם המשבר. אין מתאים יותר ממנהל כספים של הארגון לביצוע משימה זו שכן זווית הראייה הפיננסית המאפיינת אותו מסייעת לו לקבוע בצורה הנכונה ביותר את סדרי העדיפויות למשימות, הקצאת המשאבים והכנת תוכנית חירום להתמודדות מול המצב.

התמודדות מול התקשורת

הפעולה השלישית והקריטית היא כמובן יציאה לתקשורת. מנהל כספים יחד עם איש יחסי הציבור או היועץ המשפטי של החברה משתפים פעולה בשלב קריטי זה בו למעשה מתרחשת פנייה לציבור. ההיסטוריה של תורת ניהול המשברים מראה שצליחתו של הארגון את המשבר לעתים נקבעת על פי העמידה מול התקשורת. לקיחת אשמה ואחריות אישית ואי ניסיון טיוח נתונים הם הדרך הנכונה והבוגרת ביותר – לזכייה מחודשת באמון הציבור. הכשל עשוי לנבוע מסיבות רבות אך לקיחת אחריות והתמודדות במקום בריחה היא מעשה אנושי ונכון להתמודדות מול משבר.

למאמר נוסף בנושא:
מנהלת כספים - שוברים את תקרת הזכוכית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף תל אביב -   הארבעה 24,  61200, ת"ד 20038        
טלפונים: 5615676  - 03 , 6242929 - 03     פקס :7256247 - 03
 
 
 
סניף חיפה - סתוונית 8
 טלפון : 077-7824750 
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------קישורים-------------------------------------------------------------------------------------------