אודותינו

 
הטכנולוגיה מתקדמת באופן מסחרר ובכל תחום קיים , נמצאו הדרכים לשכלל את תהליכי העבודה תוך שימוש באחד הכלים הנוחים ביותר הקיימים  - המחשב. המאה ה- 21 מסמנת שינוי היסטורי ייחודי בהיבט הטכנולוגי, ואת השינוי ניתן להרגיש בתחומים רבים.

גם בתחום הנהלת החשבונות שתמיד נחשב לתחום בו נדרשת השקעה פיזית ומנטאלית מפרכים ומייגעים ניכר כי תהליכי מחשוב הפכו את המחשב ליד ימינו של מנהל החשבונות בעבודתו והתפתחות תוכנות, אפליקציות ומודלים המסייעים למנהלי חשבונות בעבודתם ממשיכה בקצב מהיר על בסיס יומיומי.

הייעול אותו ניתן להשיג באמצעות הטמעת מערכות רוחביות בארגון מביא לכך שגם הבקרה על מנהלי חשבונות נהייתה פשוטה הרבה יותר ומאפשרת למנהלי הארגון לפקח על בסיס יומיומי על כל יחידות הארגון ובעיקר על הדו"חות הכספיים של הארגון.

הכנסתו של המחשב לעולם הנהלת החשבונות מאפשר למנהלי חשבונות רבים לעבוד בשעות לא שגרתיות, מאחר ובאמצעות מחשב נייד ואינטרנט ניתן לעבוד מכל מקום, גם מהבית. ביצוע פעולות חשבונאיות כגון חישוב משכורות, תשלומים לספקים, מעקב אחר תשלומי לקוחות וכמובן דיווח למע"מ או מס הכנסה שבעבר דרשו השקעת שעות מרובה ולעתים ימים ארוכים הפכה לפשוטה יותר הודות למערכות המחשוב המתקדמות העומדות לרשות מנהלי חשבונות. גם הכנה לביקורות חיצוניות וביקורות של מוסדות מדינה הפכה ליעילה יותר כמו גם כמובן התנהלות מול הבנקים בהם מתנהל החשבון העסקי של החברה.

למרות שעדיין ניתן למצוא מנהלי חשבונות המעדיפים לנהל את הרישום החשבונאי בשיטה המסורתית של יומן חשבונות פיזי ללא שימוש באפליקציות ממוחשבות, הרוב המכריע גילה את נפלאות המחשב, האינטרנט והאימייל, המאפשרים לא רק עבודת הנהלת חשבונות יעילה אלא גם התעדכנות מתמידה לגבי שינויים ופיתוחים הן בחוק והן בטכנולוגיות הקשורות למקצוע בארץ ובעולם, מידע אודות השתלמויות וסדנאות שנערכים ותוכנות חדשות ויעילות יותר.

אחד מהחידושים הטכנולוגיים המסייעים ביותר למנהלי חשבונות ולהנהלת הארגון הינה מערכת חוצת ארגון (מערכת רוחביתERP-) בה כל יישומי הארגון (משאבי אנוש, רכש, הזמנות לקוחות והנהלת חשבונות) ממוקמים ומנוטרים במערכת אחת מרכזית המחולקת למודולים.

בישראל פופלרי להשתמש בארגונים גדולים מערכות ERP   של חברות ORACLE  אוSAP  ובארגונים בינוניים וקטנים במערכות PRIORITY  ו- SAP-B1/

שימוש במערכות רוחביות בהן מוגדרת היררכיה של משתמשים וסמכויות לכל היררכיה מסייע גם בהקטנת טעויות חשבונאיות הנעשות מתום לב, מאחר ולכל היררכיה יש היררכיה מעליה המפקחת על כל פעולה שבוצעה ומאשרת אותה, עד להיררכיה הגבוהה ביותר. באופן זה, מנהלי חשבונות בדרגים שונים מפקחים על פעילותם של הכפופים להם וכל טעות מדווחת מיידית. בצורה זו גם הוקטנה משמעותית כמות המעילות הכספיות המבוצעות בכספי הארגון מאחר וכל פעולה מנוטרת ומאושרת על ידי הנהלת החברה.

נראה כי הטכנולוגיה ממשיכה לספק לנו מדי יום פתרונות יצירתיים ויעילים שכל מטרתם הוא ייעול העבודה, עמידה בלוחות זמנים וכמובן – חיסכון כספי. מנהלי חשבונות במיוחד נהנים מחידושיה של הטכנולוגיה וניכר כי תחום זה הוא אחד מהמוצלחים ביותר והצלחה זו ניכרת מדי יום בארגונים רבים, הצלחה שאכן מתבטאת בחיסכון ויעילות מכל היבט.

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף תל אביב -   הארבעה 24,  61200, ת"ד 20038        
טלפונים: 5615676  - 03 , 6242929 - 03     פקס :7256247 - 03
 
 
 
סניף חיפה - סתוונית 8
 טלפון : 077-7824750 
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------קישורים-------------------------------------------------------------------------------------------