כיצד מגייסים מנהל כספים לארגון?

 

בעשור האחרון הפכו בעלי התפקיד במקצועות הכספים לאחד מעמודי התווך של כל ארגון, והן לוקחים חלק בכל תהליך ארגוני אסטרטגי ולעתים אף הם יהיו בעלי הדעה הקובעת. שינוי תפיסה זה לגבי חשיבותם של מנהלי כספים הגיע בעקבות מספר אירועים (נפילתה של חברת אנרון, המשבר הכלכלי העולמי והמיתון שהגיע בעקבותיו) שהביאו לעליית קרנו של מנהל כספים בארגון. באופן מקביל, גם הנושא של גיוס בעלי תפקידים בעולם הכספים עבר גם הוא שינוי וכיום אין ספק שהתהליך של איתור, מיון וגיוס בתחום זה שונה מאוד.

תכונות אישיות בנוסף למקצועיות

אחת המגמות המעניינות יותר בעולם גיוס העובדים הינה שימת הדגש על בחינת אופיו של המועמד ולא הסתפקות בכישוריו הטכניים היבשים בלבד. ההבנה של חשיבות יצירת התרבות הארגונית ושימורה הביאו מנהלי גיוס ליישם שיטות אבחון שונות בכדי להיות בטוחים כי המועמד מתאים לא רק בשל כישוריו והשכלתו אלא גם עם אופיו. בעולם הכספים מקבל נושא זה חשיבות אף גבוהה יותר בשל ההבנה כי תכונות אישיות כגון אמינות, לויאליות ויכולת עמידה בלחצים שונים הן תכונות אישיות בסיסיות הנדרשות ממנהל כספים בדיוק כמו השכלתו וניסיונו בפועל. אין טעם בהעסקת מנהל כספים שהצטיין בלימודיו במוסד האקדמי בעל המוניטין הטוב ביותר אך מצד שני שלא עבר היטב מבחנים לאבחון אישיותי.

סוגי מבחנים קיימים

בשנת 2011, כל מועמד לתפקיד מרכזי בארגון מודע לכך שהוא עשוי להישלח למבחני אבחון שונים בכדי לבדוק את התאמתו האישית לתפקיד. סוגי מבחני האבחון משתנים בהתאם לארגון, לצרכיו וכמובן בהתאם לתקציב העומד לרשותו. ישנם ארגונים השולחים את המועמדים למכוני אבחון שם הם עוברים בחינה פסיכוטכנית (לרוב מול המחשב), שיחה עם פסיכולוג תעסוקתי ודינמיקה קבוצתית. ישנם גם מבחני גרפולוגיה שונים שנחשבים לפופולאריים ועוד סוגים. גם בגיוס של מנהלי כספים ניתן לראות כי מבחנים אלו אכן בשימוש, כשהמטרה היא לנסות ולעמוד על כישורים ותכונות אופי שקשה להתרשם מהם מראיון פרונטאלי אחד עם המועמד. העובדה שהמגמה ממשיכה מעידה על שביעות רצון ממבחנים אלו ולכן גם בגיוס אנשי כספים מומלץ לעשות בהם שימוש.

אחוז הצלחתם של מנהלי כספים העומדים במבחן ובדרישות התפקיד אינו גבוה ועומד על 40%. המצטיינים מתבררים כאמינים מאוד ובעלי יכולת גבוהה לניהול אגף כספים, מסודרים ומדוייקים ובעלי יכולת גבוהה לניתוח דוחות כספיים.

אחת מהחברות המובילות באבחון של מנהלי כספים היא חברת הון אנוש. האבחונים שלה הינם יחודיים ומקוריים ותוצאות האבחונים מתבהרים בשטח כאמינים ביותר ונכונים ומסייעים בבחירת האיש הנכון למשרה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף תל אביב -   הארבעה 24,  61200, ת"ד 20038        
טלפונים: 5615676  - 03 , 6242929 - 03     פקס :7256247 - 03
 
 
 
סניף חיפה - סתוונית 8
 טלפון : 077-7824750 
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------קישורים-------------------------------------------------------------------------------------------