אבחון והשמת חשב או חשבת שכר

 
 

תפקידו של חשב שכר משתנה בהתאם לגודל החברה בה הוא עובד ולהיקף כוח האדם.

בארגונים גדולים, המעסיקים מאות ואפילו אלפי עובדים, חשבי שכר מתמקדים בתפקידם זה בלבד, ועובדים עם תוכנות מתקדמות, המבצעות פעולות מורכבות עבור מספר רב של נתונים, ביניהן "חילן", "מ.ל.מ" ו"עוצמה". מאחר והעבודה עם תוכנות אלו מורכבת יותר, מחשבי השכר נדרשת שליטה מלאה בהן, כאשר במקרה הצורך, ביכולתם להיעזר בלשכת השירות של חברת התוכנה. בחלק מן החברות, המצב אחר – העבודה מתבצעת ע"י לשכת השירות, ואילו החשב או חשבת השכר מבצעים רק חלק מן המשימות, כמו איסוף נתונים מן החברה, למשל.

לעומתם, בחברות קטנות, חשבי השכר משמשים בדרך כלל גם כמנהלי חשבונות, ועובדים עם תוכנות שכר בסיסיות יחסית, דוגמת 'מיכפל', 'שקלולית' ו'עוקץ'.

 

דרישות תפקיד חשב שכר ומורכבות תהליך ההשמה

 
השמה לתפקידי חשב שכר נחשבת למשימה מאתגרת, בהשוואה להשמת רואה חשבון או מנהל חשבונות, וזאת משום שיש שורה ארוכה של תכונות אופי וכישורים הדרושים לנושא בתפקיד זה בכל הקשור לתקשורת הנדרשת מול עובדי החברה: אמינות, יכולת דיוק, סדר וארגון ויכולת ניתוח, לצד יחסי אנוש מצוינים ואינטליגנציה רגשית גבוהה, שיזדקק להם במגע היומיומי עם עובדי החברה. תכונות אלו, משותפות לכל חשבי השכר, בכל הרמות ובכל הדרגים, החל מחשבי שכר מתחילים ועד לחשבי שכר בכירים.

 

על מה כדאי להקפיד כאשר מחפשים חברת השמה לגיוס חשבת שכר או חשב איכותיים?

 

  • העניקו עדיפות לחברה עתירת ניסיון, המתמחה בהשמת חשבי שכר ומנהלת מאגר גדול ומשמעותי של חשבי שכר.
  • נסו להתרשם מהגישה המקצועית של חברת ההשמה בתחילת העבודה – האם היא מבינה את ייחודיות החברה שאתם עומדים בראשה וכן את תפקידו של חשב/ת השכר בחברה?
  • נסו להתרשם האם לחברת ההשמה יש את היכולת לאבחן מועמדים ולהמליץ לכם על המועמד האיכותי בין כל חשבי השכר המוצעים לכם.
  • התעניינו לדעת מה קורה במידה וחשב או חשבת השכר אינם משתלבים לאחר מספר חודשי עבודה – האם חברת ההשמה מתחייבת לאתר עבורכם מועמדים מתאימים נוספים?
  • השתדלו להימנע מחברות השמה המסתפקות בהליך מיון שטחי ואינן מקיימות סדרת ראיונות ומבחנים המותאמים לחשבי שכר.

 

דרושים חשבי שכר? על תהליך המיון וההשמה בהון אנוש

 
אם בחברתכם דרוש חשב שכר, סביר להניח ש 'הון אנוש' היא חברת ההשמה המתאימה עבורכם.

בין אם אתם זקוקים לחשב שכר מתחיל ובין אם לחשבי שכר בכירים, ב'הון אנוש' מתמחים בהשמת תפקידי כספים בלבד ומשקיעים משאבים רבים על מנת לייעל את תהליך המיון והגיוס ולסייע לכם להימנע מגיוס חשב שכר או חשבת שכר שאינם איכותיים.

תהליך הסינון והמיון הקפדני של 'הון אנוש' מבטיח שהמועמדים המוצגים בפניכם הם מועמדים איכותיים בלבד, הן מבחינה אישית והן מקצועית, מתאימים לפרופיל המועמד הרצוי ובעלי התכונות והכישורים הרלוונטיים למשרות בתחום חשבות שכר.

 

איך מאתרים מועמדים מתאימים בהון אנוש?

 
אנו עובדים עם האתרים המובילים בתחום דוגמת 'ג'ובמאסטר', 'פורטל דרושים', 'ג'ובנט' ו'יד- 2 דרושים' ובנוסף מקבלים קו"ח מאתר 'ראנר'. כמו כן, הון אנוש מחזיקה במאגר מועמדים המונה כ- 10,000 חשבי שכר ובנוסף, עשרות אלפי מנהלי חשבונות העוסקים גם בחשבות שכר, חלקם בעלי תעודת חשב שכר מטעם לשכת רואי החשבון.

 

תהליך אבחון והשמה לחשבי וחשבות שכר

 
את המועמדים לתפקיד חשב שכר שנמצאו בעלי פוטנציאל, אנו מראיינים טלפונית. במידה ויעברו שלב זה בהצלחה, נשלח אליהם שאלון המתייחס לניסיונם ומידת התאמתם למשרה. מועמדים שיצלחו את שלב הריאיון בע"פ ובכתב, מוזמנים לסדרת מבחנים הכוללת מבחני אמינות, מבחני דיווח אמת, מבחני אישיות, מבחן העוסק בחשבות שכר ולעיתים, עפ"י בקשת המעסיק, גם מבחן בהנהלת חשבונות עפ"י הרמה הנדרשת, מבחן אקסל וכן מבחן הבודק את ההתאמה המקצועית לתפקיד הספציפי.

במידה והמעסיק מעוניין בכך, אנו בודקים את היסטוריית האשראי הצרכני של המועמד, על מנת לוודא שלא יגויס חשב שכר שחזרו לו שיקים אישיים, או שהיו נגדו הליכי הוצאה לפועל. תוצאות המבחנים מועברות אל המעסיקים, להתרשמותם ולקבלת החלטה.

לקוחותינו מעורבים בתהליך ההשמה מול מנהלי ומנהלות ההשמה שלנו, ואנו משתפים אותם בשמחה בכל שלב ושלב. כמו כן, לקוח המעוניין בכך, מוזמן להיפגש עם מנכ"ל 'הון אנוש' בכל שלב, לשם התייעצות.

 

טווח השכר המקובל עבור משרת חשב שכר

 

  • חשבי שכר העובדים עם התוכנות המתקדמות, כמו "חילן", "מ.ל.מ" או "עוצמה", משתכרים מדי חודש בין 12,000 ש"ח ל-14,000 ש"ח. בחלק מחברות ההייטק, השכר גבוה יותר ונע בין 15,000 ₪ ל- 16,000 ₪. לעיתים, עלות רכב חברה מגולמת בשכר.
  • חשבי שכר הממלאים גם תפקיד של מנהלי חשבונות ראשיים משתכרים בין 12,000 ₪ ל- 14,000 ₪ מדי חודש. מנהלי חשבונות עצמאיים ויחידים בחברות קטנות הממלאים גם תפקיד חשב שכר משתכרים בין 10,000 ₪ ל- 12,000 ₪ ברוטו לחודש.
  • משכורתם החודשית של חשבי שכר המהווים חלק מצוות בארגונים גדולים או בחברות התוכנה, הכפופים לחשב שכר ראשי, נעה בין 7,000 ₪ ל- 9,000 ₪.
ראוי לציין כי טווחי השכר מתייחסים לעובדים באזור המרכז. בחלק מן האזורים, כמו חיפה וירושלים, המשכורות החודשיות לעיתים נמוכות יותר ב- 1,000 ₪ עד 2,000 ₪.
* הסכומים הנקובים הינם בברוטו.

 

סיפורי הצלחה בהשמת חשבי שכר

 
'הון אנוש' זוכה לניקוד המרבי בחוות דעת של לקוחות עבורם בוצעה השמה של חשבי שכר ומנהלי חשבונות, באתר דפי זהב - ציון 5 מתוך 5. כאמור, השמה ב"הון אנוש" אינה מסתכמת בהפניית מועמדים שענו למודעה שהופיעה באתרי הדרושים, אלא כוללת תהליך מיון והתאמה מורכב שמטרתו להבטיח שהמועמדים שמופנים אליכם, יהיו האיכותיים והמתאימים ביותר. אנו לא מסתפקים בפחות מהצלחה מלאה בכל מקרה ומקרה. הצלחה מוגדרת כהתאמה מוצלחת בין האדם לתפקיד ולחברה, קליטה מהירה ופשוטה והמשך עבודה בחברה לאורך פרק זמן ארוך.

זהו רק מקבץ קטן מתוך שורה ארוכה של חברות ששמחנו לבצע עבורן השמת חשב שכר:
אמנת ניהול ומערכות בע"מ, AIG  ישראל חברה לביטוח בע"מ, משכנות כלל מגדלי הים התיכון, מי אביבים בע"מ.

 

משרות חמות חשבי / חשבות שכר

 

 


                              בנצרת עילית מנה"ח בכיר וחשב שכר

פרטי התקשרותשלח קו"ח : david40@hon-enosh.com
איש קשר: דוד
תיאור


לחברה באזור נצרת עילית דרוש/ה מנה"ח בכיר וחשב שכר.
התפקיד בכפיפות למנכ"ל.
בחברה מועסקים 2 מנהלי חשבונות והתפקיד מיועד למנה"ח הבכיר.
החברה עומדת לעבור לתוכנת פריורטי.

דרישות


תעודת הנה"ח סוג 3 לפחות, רצוי מדופלם. השכלת רו"ח - יתרון.
ניסיון מעשי 5 שנים בעבודת מנה"ח וכספים עד מאזן ועבודת חשב שכר.
ניסיון בעבודה בפריורטי – חובה.
ההשמה מבוצעת ע"י הון אנוש – חברת השמה למנהלי כספים ומנהלי חשבונות בלבד.
המשרה מיועדת לגברים ונשים כאחד.

מיקום המשרהאזור: נצרת עילית
 


                              חשב/ת שכר ומנה"ח בירושלים ,שכר גבוה!

פרטי התקשרותשלח קו"ח : liana41@hon-enosh.com
איש קשר: ליאנה
תיאור


לקבוצת חברות מסחריות 
המונה כ-180 עובדים,
בירושלים 
דרוש/ה חשב/ת שכר ומנה"ח
עובדים על מיכפל (חובה!!)
משרה מלאה בימים א'-ה'.
המשרה כוללת הכנת שכר והנה"ח
וסיוע לסמנכ"ל כספים.

דרישות


שליטה בתוכנת מיכפל-חובה!!
תעודת חשב/ת שכר- חובה.
מנה"ח סוג 2 - חובה, סוג 3-יתרון. 
ידע ב-SAP B-1 - יתרון .
ניסיון בהנה"ח ממוחשבת מורכבת.
Excel ברמה טובה.
אנגלית – בסיסית.
ההשמה מבוצעת ע"י הון אנוש- חברת השמה למנהלי 
כספים ומנהלי חשבונות בלבד.
המשרה מיועדת לגברים ונשים כאחד.

מיקום המשרהאזור: ירושלים
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף תל אביב -   הארבעה 24,  61200, ת"ד 20038        
טלפונים: 5615676  - 03 , 6242929 - 03     פקס :7256247 - 03
 
 
 
סניף חיפה - סתוונית 8
 טלפון : 077-7824750 
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------קישורים-------------------------------------------------------------------------------------------