העסקת מנהל חשבונות ללא ניסיון

 
עיון בוחן במרביתן של מודעות הדרושים מעלה כי העדיפות הברורה לבחירת מנהל חשבונות היא לבעל ניסיון רב בשטח. לאור המיתון במשק לאחר המשבר הכלכלי העולמי אין זה מפתיע כלל וכלל, אך כאשר מדובר בעסק גדול בו מחלקת הנהלת החשבונות היא מורחבת וכוללת מדרג של בעלי תפקידים האם כדאי לשקול בכל זאת להעסיק דווקא  מנהל חשבונות ללא ניסיון? במאמר קצר זה נבחן את הנושא מכל ההיבטים.

ניצול ידע תיאורטי לחיזוק העסק

מנהל חשבונות צעיר שזה עתה סיים את לימודיו נהנה מיתרון על פני מנהלי החשבונות הותיקים יותר – הידע התיאורטי המעודכן ביותר טרי בראשו והוא יכול בהחלט לתרום רבות באמצעות ידע זה לארגון. עולם הנהלת החשבונות דינאמי מאוד וחוקים וכללים משתנים בתדירות גבוהה למדי. מסיבה זו, העסקת בוגר לימודים טרי עשויה להיות החלטה נבונה לארגון וגם לחסוך שליחה של מנהל חשבונות ותיק יותר להדרכות או השתלמויות בהן הוא יקבל מידע מעודכן.

צמיחתו של עובד צעיר בתוך העסק

יתרונות נוספים להעסקתו של בוגרת לימודי הנהלת חשבונות טרי גם ללא ניסיון נעוצים בארגון עצמו. לעתים דווקא עובד חדש ללא ניסיון נהנה מנקודת ראות רעננה על הארגון ועשוי לסייע באיתור כשלים או ליקויים מבניים או בתהליכי העבודה עצמם ולהציע פתרונות טובים. עובד ללא ניסיון הצובר את ניסיונו בעסק שלך צומח עם הארגון ולמעשה מתאים את עצמו אל הארגון ולכן גם יסתגל טוב יותר לשינויים. בעולם הכספים עובדים רבים אינם בהכרח מדלגים מארגון לארגון אלא צומחים בתוך הארגון ועמו וכך מתקדמים במשרות ומגיעים רחוק. גם כיום לא נדיר לחזות במנהל חשבונות ללא ניסיון שהגיע לארגון מיד לאחר לימודיו ולאחר מספר שנים הצליח להתברג לתפקיד בכיר ויתרונו גדול הוא ראייה מערכתית כוללת של הארגון היחיד שהוא מכיר – על בוריו.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף תל אביב -   הארבעה 24,  61200, ת"ד 20038        
טלפונים: 5615676  - 03 , 6242929 - 03     פקס :7256247 - 03
 
 
 
סניף חיפה - סתוונית 8
 טלפון : 077-7824750 
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------קישורים-------------------------------------------------------------------------------------------