הבחירה במקצוע מנהלת חשבונות

 

עולם הנהלת החשבונות שונה מאוד מדימויו האפור שהיה בעבר, וכיום אוצר בחובו את אחד מכיווני הקריירה המרתקים והמפתיעים ביותר. בעשורים האחרונים אנו עדים לעלייה משמעותית במספר הנשים הבוחרות לעסוק בתחום זה, והמספר אף עולה משנה לשנה. מדוע נשים כה רבות בוחרות במקצוע של מנהלת חשבונות ? כיצד נדע האם מתאים לנו המקצוע?

אמהות במאה ה- 21

השינויים בדפוסי שוק העבודה חלחלו עמוק גם לתוך גרעין התא המשפחתי, וכיום ניתן לראות שנשים רבות מלהטטות בין עבודה תובענית לבין העבודה התובענית לא פחות (ולעתים אף יותר) הממתינה להן בבית. כתוצאה מכך אמהות מתקשות לשלב בין ההורות לבין פיתוח קריירה ומסתפקות בסוגי משרות המאפשרות להן לעבוד אך לא להתפתח. עולם הנהלת החשבונות הוא אחד היחידים בו ניתן לשלב את שני העולמות – מבלי שעולם אחד יתקיים על חשבון השני וההפך. בחירה במקצוע מנהלת חשבונות מעניק אפשרות לפיתוח קריירה מאתגרת בה גם מתקדמים אך שעות העבודה ואפשרויות טכנולוגיות כגון עבודה מהבית עונים על דרישות ניהול הבית בנוסף.

מה כולל תפקידה של מנהלת חשבונות?

הנהלת חשבונות מהווה את אחד מעמודי התווך של כל ארגון – מכל סוג. בין אם מדובר בחברת הייטק, בעסק זעיר, מוסד ממשלתי או חברה בע"מ המספקת שירותי הנהלת חשבונות כמיקור חוץ לחברות – מדובר באחד המקצועות הנדרשים ביותר. לא אחת פניו של הארגון כפני מחלקת הכספים שלו, מה שהפך מנהלי כספים וגם מנהלי חשבונות לבעלי תפקיד אסטרטגי חשוב בארגון, ונדבך מרכזי בפירמידת קבלת ההחלטות.

מנהלת חשבונות עוסקת בתיעוד הפעילות הפיננסית של הארגון על ידי רישום תנועות כספיות (וגם לא כספיות). רישום מדויק ונכון הוא הבסיס למעקב אחר הוצאות והכנסות החברה – ועל כן זהו הכלי המרכזי בו משתמשים מנהלי הכספים בעת ניהול תקציבי הארגון ובעת תהליכי קבלת החלטות מורכבים. תחום הנהלת החשבונות הינו תחום דינמי ומשתנה ולכן גם חשוב לעבור כל הזמן קורסים והשתלמויות בתחום – שליטה בטכנולוגיות עכשוויות ועדכון תמידי לגבי שינויים שלהם השפעה ישירה על העבודה (חוקי מדינה המשתנים, הנחיות חדשות ועוד) מעניקים יתרון עצום למנהלת החשבונות ומוסיפים עוד מימד של עניין ואתגר לתפקיד.

לסיכום, האם לכל אחת מתאים להיות מנהלת חשבונות?

חשוב להדגיש כי למרות שעות העבודה הגמישות יותר לעתים והאפשרויות הגדולות יותר לשלב קריירה ומשפחה לא מדובר בעבודה "קלה". כיום כל העוסק בתחום מחויב בלימודי תעודה מסודרים ומעבר לחשיבה כמותית הנדרשת לעבודה מסוג זה, ישנה חשיבות לכישורים אישיים ומקצועיים מרחיקי לכת כגון יכולת עבודה מסודרת, להקפדה על הפרטים הקטנים ביותר ושמירה על סדר הפעולות הנדרש. נשים רבות שבחרו במשעול הקריירה של הנהלת החשבונות מעידות כי הן נהנות מכל העולמות – מצד אחד המשפחה ומצד שני תפקיד מאתגר ומעניין, המהווה למעשה קרש קפיצה לתפקידים אסטרטגיים יותר.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף תל אביב -   הארבעה 24,  61200, ת"ד 20038        
טלפונים: 5615676  - 03 , 6242929 - 03     פקס :7256247 - 03
 
 
 
סניף חיפה - סתוונית 8
 טלפון : 077-7824750 
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------קישורים-------------------------------------------------------------------------------------------