בחירת מנהלי חשבונות ואנשי כספים לחברה

 

בחירת מנהלי חשבונות ואנשי כספים לחברה וארגון אינה עניין של מה בכך. אנשים רבים מתחבטים בשאלה כיצד לבחור מנהל חשבונות. ישנם עסקים קטנים שזקוקים לרואה חשבון רק פעם בשנה, ישנם ארגונים גדולים שזקוקים לשירותיהם של מנהלי כספים In-House, ישנם אנשים פרטיים שזקוקים לשירותיו של רואה חשבון על מנת זה יסייע לו בחישוב של החזרי מס או תיאום מס. בכול מקרה שאלת הבחירה הנכונה מטרידה אנשים וארגונים רבים ואנחנו ננסה לשפוך אור ולסייע לכם בהתלבטות.

מנהלי חשבונות - בוחרים חכם


כדי לאתר מנהלי חשבונות או מנהלי כספים אין די בפרסום מודעת "דרוש מנהל חשבונות" באחד מן העיתונים או האתרים. גיוס מנהל חשבונות או מנהל כספים דורש בדיקה  מעמיקה. אם אתם הולכים על חיפוש אינטרנטי, חשוב לבחור באתרים שבהם יש המלצות. ולא די בכך גן. צריך להרים טלפון ולבדוק מול האנשים הממליצים את טיב השירות. הדרך המומלצת היא כמובן המלצה של אדם קרוב. אבל כיום אנשים מוצאים גם פסיכולוגים ברשת, אז אין זה נדיר למצוא גם מנהלי חשבונות, סמנכ"לי כספים או רואה חשבון דרך המדיום הזה.

למרחק המגורים מהעבודה יש גם חשיבות, בין אם מדובר ברואה חשבון עבור ארגון גדול או עבור איש פרטי. עובדים ומנהלים נוטים לחשוב כי לא תהיה להם בעיה לבלות שעה וחצי או שעתיים לכל כיוון. בפועל העובדים נשחקים בפרט אם מדובר באמא לילד שממתין לה לצאת מהגן.

ככלל ככל שהעובד גר רחוק יותר כל יש סיכוי גדול יותר שהוא ינטוש את החברה מהר יותר.

אם מדובר בתפקיד בכיר של מנהלי כספים העיה פחות קיצונית מכיוון ומנהלים בדרך כלל מוכנים לבזבז זמן על נסיעות תמורת עבודה מאתגרת יותר.

התמחות היא עוד עניין חשוב בבחירת מנהלי חשבונות, רואי חשבון ומנהלי כספים. כדאי מאוד לשכור את שירותיו של רואה חשבון אשר בקיא בתחום שבו אתם עוסקים. ניסיון בענף ההתמחות שלכם יכול להוסיף גם לכם וגם לעסק שלכם.

כישורים והשכלה זה עוד משתנה שחייבים לעמוד עליו. חשוב לבדוק באם איש המקצוע שאתם בוחרים רכש השכלה מקיפה בתחום החשבונאות ולא מדובר בשרלטן.אם גיוס מנהל הכספים או  מנהל חשבונות מבוצע בעזרת  חברת ההשמה, חשוב לדרוש מהם להציג את תעודת ההסמכה כגון תעודת הסמכה לרואה חשבון או תעודת מנהל חשבונות.רצוי לבקש מחברת ההשמה שתאמת את התעודה המקורית מול העתק שיוצג ללקוח.

כאשר מדובר באיש פרטי או חברה השוכרת את שירותיו של יועץ -רואי חשבון או כלכלן,נצלו את פגישת הייעוץ הראשונה. מרבית רואי החשבון  מאפשרים ללקוחות פוטנציאליים ליהנות מייעוץ ראשוני חינם. זוהי דרך נפלאה לראיין ולעמוד על אישיותו, השכלתו וכישוריו. למעשה בפגישת הייעוץ הראשונה אפשר ללמוד הרבה על האדם אשר עומד מולכם.

עלות זהו עוד שיקול, אך לא החשוב ביותר. ברור שיש משקל רב לשכר של איש הכספים שאתם עומדים לשכור. אבל אסור לתת לגורם הזה להכריע את הכף. מקצועיות וידע אלו הם השיקולים הכי חשובים. כך שאם אתם מראיינים מנהלי חשבונות או אנשי כספים בינוניים אך בעלי דרישות שכר נמוכות ובמקביל מראיינים מנהלי כספים מוכשרים ומיומנים בעלי דרישות שכר גבוהות, עדיף להשקיע ביקרים יותר.

ככלל "מחירי השוק" של מנהלי כספים ומנהלי חשבונות ידועים ולכן כדאי לזכור את הכלל ש"מקבלים את מה שמשלמים".

בסופו של דבר זה יתקזז לכם, כי תפקידם של אנשי הכספים בסופו של דבר – לחסוך לכם הרבה מאוד כסף!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניף תל אביב -   הארבעה 24,  61200, ת"ד 20038        
טלפונים: 5615676  - 03 , 6242929 - 03     פקס :7256247 - 03
 
 
 
סניף חיפה - סתוונית 8
 טלפון : 077-7824750 
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------קישורים-------------------------------------------------------------------------------------------